Galvenā atšķirība, kas pastāv abu produktu starpā ir, pirmkārt, izgatavošanas materiāls. Ja vienā gadījumā tā ir ķīmiski izgatavota plastmasa, tad biodegradējamās glāzes tiek veidotas no dabīgiem produktiem. Turpinājumā gan process ir līdzvērtīgs. Materiali tiek rūpnieciski apstrādāti, līdz tie ir iepakoti un gatavi nokļūt pie pasūtītāja, lai vēlāk nonāktu veikalu plauktos.
Nākamais posms ir produktu nonākšana pie patērētāja, kas ļauj mums izvirzīt pieņēmumus par to, kas ar produktu notiek pēc tā izmantošanas, kas ir dzīves cikla noslēgums. Ja plastmasas glāzes iespējas turpināt dzīves ciklu ietver to izmantošanu sadzīvē, kā trauciņus stādiem, dažādu instalāciju veidošanai, radošai darbībai, kā arī neizslēdzot gadījumus, kad šadas glāzes tiek vienkārši izmestas labākajā gadījumā miskastē, ja ne ceļmalā.
Savukārt, biodegradējamās glāzes dzīves cikla noslēgums ir videi draudzīgāks. Ar to arī biodegradējamais materiāls ir draudzīgs, jo pēc izmantošanas, tas ir kompostējams, kas ļauj dzīves ciklu noslēgt bez lieku atkritumu veidošanas dabā. Tas sairstot nonāk atkal zemē, kas sniedz iespēju iegūt tos pašus dabiskos produktus, no kuriem tad arī tiks atkal ražoti produkti, izmantojot biodegradējamos materialus.
Iespējams, var rasties loģisks jautājums par to, cik izdevīgi tas ir ekonomiski, un ļoti iespējams šeit ir vieta diskusijai...